NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. DO CZEGO SŁUŻY SIEDZONKO BABYSMART?

Siedzonko BabySmart towarzyszy dziecku w długiej podróży od wysokiego dziecinnego krzesełka do karmienia do prawdziwego „dorosłego” krzesła.

Dwuletnie dzieci często protestują, kiedy rodzice próbują posadzić je w wysokim krzesełku i przypiąć pasami. I nic dziwnego – starsze maluchy chcą być samodzielne, siedzieć razem z dorosłymi i jeść tak, jak oni. Problem jest w tym, że gdy dziecko usiądzie na zwykłym krześle, ma brodę na wysokości blatu lub musi klęczeć… W efekcie malec albo wraca do swojego wysokiego krzesełka (którego już nie lubi), albo rodzic rezygnuje z dobrych manier i biega za nim z łyżką w ręku.

Na siedzonku dziecko siedzi przy stole wyżej, znacznie dłużej i spokojniej. Jest mu wygodnie, więc się nie denerwuje. Lepiej je, rysuje i pisze. Staje się równorzędnym partnerem dla dorosłych, ma lepszy widok i do wszystkiego dosięga.

2. DLA DZIECI W JAKIM WIEKU SĄ PRZEZNACZONE SIEDZONKA?

Siedzonka BabySmart zostały zaprojektowane dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Znamy jednak przypadki dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które korzystają siedzonek w czasie odrabiania lekcji, zabawy, posiłków.

Uwaga 1: w rodzinach, gdzie jest więcej niż jedno dziecko można zaobserować bitwy o dostęp do siedzonka.

Uwaga 2: wizyta gości może być dla dziecka nie lada próbą charakteru – zazwyczaj niechętnie użycza swojego ulubionego siedzonka innym dzieciom.

3. CZY SIEDZONKO TRZEBA CZYMŚ PRZYPIĄĆ DO KRZESŁA?

Siedzonka BabySmart nie trzeba w żaden sposób montować lub przypinać. Wystarczy położyć je na krześle a ono pod ciężarem dziecka przywiera do siedziska.

4. CZY SIEDZONKO NADAJE SIĘ DO UŻYCIA NA WSZYSTKICH RODZAJACH OBIĆ?

Idealnie sprawdza się na krzesłach lub ławkach o gładkiej powierzchni wykonanej z drewna, tworzywa sztucznego lub skóry. Można je jednak bez obaw używać także na krzesłach z wyściełanym siedziskiem lub całkowicie pokrytych tkaniną.

5. CZY DZIECKO MUSI BYĆ PRZYPIĘTE DO SIEDZONKA?

Nie ma takiej potrzeby. Dziecko szybko nauczy się samo siadać na siedzonku i samo z niego schodzić bez pomocy rodziców.

6. GDZIE MOŻNA UŻYWAĆ SIEDZONKA BABYSMART?

Maluch wędruje ze swoim siedzonkiem po całym mieszkaniu i kładzie tam, gdzie ma ochotę – nie tylko na krzesła, ale też na zimnej podłodze, kiedy układa klocki lub ogląda bajki.

Producent dodaje do siedzonka wygodną torbę podróżną, dzięki której łatwo je zabrać do babci, do restauracji, fryzjera czy do teatru. Po prostu wszędzie tam, gdzie maluch lub przedszkolak potrzebuje siedzieć wyżej.

7. Z JAKIEGO MATERIAŁU ZROBIONE JEST SIEDZONKO?

Firma BabySmart produkuje siedzonka z nowoczesnego materiału – pianki Cooshee™. Stworzyła ją założycielka firmy, amerykańska projektantka Diane Zissu. Jako matka trojki dzieci dokładnie wiedziała, czego szuka. Cooshee™ to pianka z gładką i ciepłą “skórką”. Dzięki jej zastosowaniu siedzonko jest miękkie jak poduszka a jednocześnie stabilne. A co z utrzymaniem czystości? To proste – wystarczy tylko przetrzeć je szmatką.

8. CZYM SIĘ RÓŻNI MODEL CLASSIC OD HYBAK?

Obydwa modele są wykonane z tego samego materiału. Różnica polega na tym, że Hybak jest wyprofilowany tak, aby dziecko miało oparcie na odcinku lędźwiowym.

9. WARTO WIEDZIEĆ...

Zaledwie tydzień po wprowadzeniu na rynek europejski, podczas Targów FOR KIDS 2010 w Pradze, grono ekspertów przyznało siedzonku BabySmart nagrodę GRAND PRIXza najlepszy produkt dla dzieci. Głównymi kryteriami wyboru zwycięzcy był niekonwencjonalny pomysł, wzór, wyjątkowa jakość w przystępnej cenie, bezpieczeństwo, rozwiązania technologiczne i spełnienie surowych norm wymaganych dla produktów przeznaczonych dla dzieci.NAGRODY

GRAND PRIX FOR KIDS 2010

  • grand prix
  • mba
  • mr.dad
  • npc
  • parenting media
  • Seal
  • Nagroda Rodzicow